Radosne Serca z Piastowa

Piastów ma kolejny powód do dumy! Jaki? Spieszymy z odpowiedzią. W niezwykłym projekcie „Radosne serca” wzięli w tym roku udział nasi reprezentanci. Byli to podopieczni Świetlicy Środowiskowo-Integracyjnej „Dom Jana Pawła II” w Piastowie. To nie wszystko! Ich udział w wydarzeniu okazał się niemałym sukcesem. Zacznijmy jednak od początku.

Czym są „Radosne Serca”?

To łączony projekt organizowany przez bydgoską fundację „Nowe Pokolenie. W hołdzie Janowi Pawłowi II”. Tegoroczna edycja obejmowała IX Ogólnopolskie Warsztaty Artystyczne i XII Ogólnopolski Festiwal „Radosne Serca”. Na warsztaty organizatorzy co roku zapraszają wybitnie utalentowane dzieci i młodzież z całej Polski. Spośród licznych zgłoszeń z całego kraju wybierają zaledwie 40 uczestników. Ideą tego wyjątkowego przedsięwzięcia jest wyrównywanie szans w dostępie do edukacji kulturalnej oraz poszerzanie wiedzy i zainteresowań artystycznych młodych ludzi. Tegoroczne warsztaty odbyły się w Domu Muzealnika w Biskupinie. Dzieci i młodzież biorący udział zostali podzieleni według talentów na 4 grupy: malarską, teatralną, wokalną i taneczną.

Sukces roztańczony i… jak malowany!

Warsztaty trwały 12 dni, a ich zwieńczeniem był występ w bydgoskim kinoteatrze ADRIA. Muzyczno-taneczne widowisko pod nazwą „Jaś i Małgosia, i Rock’n’Roll” było połączone z finałem Festiwalu Radosnych Serc. Festiwal, bo tego jeszcze nie wyjaśniliśmy, jest z kolei imprezą skierowaną do wszystkich typów placówek opiekuńczo-wychowawczych w naszym kraju. Tutaj właśnie nasze piastowskie Świetliki miały swój udział. Zostały zakwalifikowane do eliminacji finałowych w dwóch kategoriach: taniec i plastyka.

Jak zdolną młodzież mamy w Piastowie okazało się, kiedy nastąpił moment przyznawania nagród. Ania, Oliwia i Natalia za swój występ taneczny zdobyły trzecie miejsce! W kategorii plastycznej również trzecie miejsce zajęła Helenka, a dodatkowymi wyróżnieniami nagrodzono Klaudię i Natalię. Następnego dnia, kiedy miał miejsce wielki finał, dziewczyny zaprezentowały swoje umiejętności na scenie i odebrały nagrody.

Jesteśmy z nich bardzo dumni. Dziewczyny, serdecznie gratulujemy! Z niecierpliwością czekamy na sukcesy, które przyniesie przyszłoroczna edycja „Radosnych serc”.

 

Źródło zdjęć:

http://www.piastow.pl/aktualnosci/kultura-i-sport/kultura/radosne-serca-2018#cnt

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.