Piastowskie lato pełne atrakcji

Wakacje 2018 wystartowały w zeszły piątek. Jak głoszą stacje telewizyjne i rozgłośnie radiowe, będzie to rekordowo długa przerwa od nauki! Potrwa aż 73 dni. Dzieci i młodzież powrócą do placówek edukacyjnych dopiero 3 września. W tym czasie zapewne wiele z nich odbędzie większe lub mniejsze wakacyjne podróże – z rodzicami czy na kolonie z rówieśnikami – jednak mało kto spędza na wyjeździe całe dwa miesiące. A jeśli lato w mieście, to tylko w Piastowie! Prezentujemy program wakacyjnych atrakcji, które czekają piastowskie dzieciaki.

Wakacje w MOKu

Miejski Ośrodek Kultury w Piastowie jak zwykle stanął na wysokości zadania. Przygotował program, który zadowoli nawet najbardziej wybrednych małych poszukiwaczy letnich przygód. Na dzieci czekają m.in. liczne zajęcia ruchowe pod intrygującymi nazwami, takie jak „Wyginam śmiało ciało” (zumba), „Żółwie Ninja” (karate), czy „Biegowo zakręceni”. Oprócz tego odbędzie się wiele warsztatów plastycznych, np. ceramicznych, z papieroplastyki, robienia latawców czy prac przestrzennych. To nie wszystko. Mali mieszkańcy Piastowa będą mogli wziąć udział również w zajęciach popularnonaukowych, takich jak warsztaty robotyki, eksperymentów chemicznych czy… programowania. To tylko niektóre z warsztatów organizowanych przez MOK. Jedno jest pewne: nudno nie będzie! Pełny program zajęć można zobaczyć poniżej. Wszystkie propozycje są bezpłatne.

 

  

Do wyboru, do koloru

Wakacje w Miejskim Ośrodku Kultury to jednak nie wszystko, co w letnim okresie ma do zaoferowania Piastów. Dzieci mogą wziąć udział także na przykład w półkoloniach organizowanych przez Stowarzyszenie Możesz. W programie są przeróżne warsztaty, od łuczniczych po kucharskie, a także wycieczki autokarowe do parku edukacyjno-rozrywkowego czy skansenu w Sierpcu. W Muzeum Dulag 121 czekają na dzieciaki bezpłatne zajęcia poświęcone historii budowli: mostów, teatrów, katedr i wielu innych. Kluby Novus i Relax organizują całkowicie bezpłatną akcję „Lato w mieście”, która obejmie wycieczki, gry, konkursy, warsztaty oraz wiele innych i będzie trwać przez całe lato. Miłośnicy aktywności na korcie będą także mogli wziąć udział w „Wakacjach w mieście” organizowanych przez Piastowskie Towarzystwo Tenisa i Bocce. Zajęcia potrwają przez całe lato.

 

  

 

Jak widać – jest w czym wybierać! Piastów, choć niewielki, ma naprawdę dużo do zaoferowania. Wszystkie dzieci i młodzież zachęcamy do zapisu na warsztaty, zajęcia i półkolonie. Będzie ciekawie, wesoło i inspirująco.

 

Źródło zdjęć:

http://www.piastow.pl/aktualnosci-specjalne-slider/lato-w-miescie#cnt

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.