Sezon zabaw na lodzie rozpoczęty!

Otwarcie miejskiego lodowiska w Piastowie

6 grudnia był w tym roku dla dzieci z Piastowa dniem niemałych przyjemności. Oprócz prezentów od Mikołaja, który – mamy nadzieję – odwiedził wszystkich milusińskich, na najmłodszych czekały atrakcje związane z otwarciem miejskiego lodowiska. Jak co roku było to dla nich ekscytujące wydarzenie, któremu tym razem towarzyszyły szczególne warsztaty.

Kreatywny początek

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piastowie postanowił dodatkowo uprzyjemnić dzieciakom ten dzień poprzez zorganizowanie zajęć plastycznych z tworzenia świątecznych bombek. Najmłodsi dali upust swojej kreatywności i z chęcią przystąpili do pracy. W ruch poszły flamastry i pastele, do stworzenia malutkich dzieł sztuki wykorzystano też kolorową bibułę, błyszczącą folię i bożonarodzeniowe naklejki. Powstały bombki kolorowe i ozdobione z fantazją – każda inna, każda na swój sposób piękna. Swoimi pracami dzieci udekorowały choinkę znajdującą się w hallu MOSiRu. Stoi tam teraz drzewko jedyne w swoim rodzaju i zupełnie oryginalne.

Bądź aktywny na lodowisku

Po „bomb(k)owych” warsztatach, o godzinie 17, nastąpiło oficjalne otwarcie miejskiego lodowiska. Mimo szczególnie niesprzyjającej, wilgotnej aury, najmłodsi przybyli na wydarzenie tłumnie i pełni energii ruszyli na lód. Jednak zanim to nastąpiło, otrzymali jeszcze od miasta paczki mikołajkowe, które sprawiły im wiele radości. Lodowisko będzie funkcjonowało w sezonie zimowym, także w święta, w godzinach od 9 do 21 (z przerwą techniczną od 14 do 15). Wstęp na taflę jest darmowy. Zapraszamy wszystkich miłośników ruchu na świeżym powietrzu – tych małych i tych dużych. Warto!

źródło zdjęć: www.piastow.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *