Odnowione szkoły i przedszkola już czekają

Rok szkolny za pasem! Piastowscy uczniowie rozpoczną go tym razem w wyjątkowych okolicznościach. 3 września, po jednych z najdłuższych wakacji od wielu lat, powrócą do szkół i przedszkoli, których… mogą nie rozpoznać! I to nie z okazji niespotykanie długiej przerwy, a ze względu na to, że placówki oświatowe w Piastowie uległy radykalnej przemianie. Podczas wakacji szkoły i przedszkola zostały gruntownie odremontowane. Jeszcze nigdy nie zmieniło się w nich tak wiele!

Lepsze warunki do pracy i zabawy

Tak duża zmiana jest przede wszystkim efektem termomodernizacji, którą wykonano w lecie. Te prace objęły cztery szkoły i jedno przedszkole. Obiekty zyskały więc nie tylko nowy wygląd, ale również ocieplenie, dzięki któremu uczniowie będą teraz pracować w bardziej komfortowych warunkach. Zapowiadają się ciepłe jesienne i zimowe dni w przytulnych budynkach! Nie wszystkie prace zakończą się co prawda przed pierwszym dzwonkiem, jednak w najmniejszy sposób nie będą one przeszkadzały uczniom – wszystkie działania będą mieć miejsce na zewnątrz budynków. Natomiast we wnętrzach po powrocie dzieci z wakacji warunki będą nieporównanie lepsze.

Co się zmieniło?

Oprócz termomodernizacji przeprowadzono wiele innych prac, dzięki którym w piastowskich budynkach oświatowych będzie teraz bardziej nowocześnie i po prostu przyjemniej. Miejskie Przedszkole nr 4 zyskało nową, kolorową elewację. W Szkole Podstawowej nr 1 wymieniono stolarkę okienną, ocieplono strop sali gimnastycznej, wykonano także roboty sanitarne i elektryczne. Budynek Szkoły Podstawowej nr 2 oprócz ocieplenia również zyskał odświeżoną kolorystycznie elewację. W SP nr 3 docieplono dach i wymieniono grzejniki. Także tutaj fasada budynku przybrała nowy wygląd. Podobne prace przeprowadzono w SP nr 5. Wiele wydarzyło się Przedszkolu Miejskim nr 1, gdzie pomalowano szatnię, pokój specjalistów i sprzęt w ogrodzie. Ponadto wyremontowano jedną z sal, którą przystosowano do terapii sensorycznej – specjalnie z myślą o zajęciach, które będą się tam odbywać od nowego roku szkolnego. Odnowione pomieszczenia zyskało także Przedszkole Miejskie nr 2, a w PM nr 4 wyremontowano również blok żywieniowy i kancelarię. To jedynie najważniejsze z przeprowadzonych działań. Nie sposób wymienić wszystkie wprowadzone zmiany, których było naprawdę dużo.

Nie tylko remonty

Bez dwóch zdań największym beneficjentem całej akcji jest najliczniejsza piastowska placówka oświatowa, Szkoła Podstawowa nr 5. Wykonano tam termomodernizację, generalny remont kuchni, ale nie tylko. Wyposażono ją także w nowe pomoce dydaktyczne, takie jak trzy tablice multimedialne, oraz lektury dla najmłodszych. Także tutaj urządzono salę do terapii integracji sensorycznej.

Teraz we wspomnianych szkołach i przedszkolach przeprowadzane są prace porządkowe, aby odnowione budynki z początkiem roku szkolnego przywitały uczniów nowością i czystością. W takich warunkach sukcesy edukacyjne murowane!

Źródło zdjęć:

http://www.piastow.pl/aktualnosci/oswiata/powrot-do-odnowionych-szkol-i-przedszkoli#cnt

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.