XIV edycja KU DOBRU

Piastów już od wielu lat dąży „Ku dobru”. W tym roku po raz 14. w naszym mieście zorganizowano wydarzenie kulturalno-edukacyjne pod tym właśnie tytułem. Impreza odbyła się 17 maja w Miejskim Ośrodku Kultury przy wsparciu Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie z Pruszkowa, Starostwa Pruszkowskiego oraz Burmistrza Miasta Piastowa. Jej celem jest zrzeszanie osób niepełnosprawnych – dzieci, młodzieży i dorosłych.

Spotkanie pełne radości

Przy okazji tegorocznej edycji do piastowskiego MOKu przybyli goście z aż 11 placówek z powiatu pruszkowskiego oraz grodziskiego, takich jak Dom Pomocy Społecznej w Czubinie czy Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Ks. Jana Twardowskiego w Pruszkowie. Choć na dworze padał deszcz, atmosfera wewnątrz ośrodka była prawdziwie słoneczna, a to za sprawą uśmiechów, które rozpromieniały twarze uczestników wydarzenia.

Z sercem i pasją

Podopieczni placówek biorących udział w wydarzeniu zaprezentowali bogaty program artystyczny. Nie tylko wysoki poziom występów, ale także emocje włożone w ich przygotowanie i przedstawienie zrobiły na widowni bardzo duże wrażenie. Zarówno oglądający, jak i występujący na scenie bawili się doskonale. Zespoły nagrodzono zestawami instrumentów, dzięki którym ich członkowie będą mogli rozwijać swoje muzyczne pasje. Podczas wydarzenia podopiecznymi opiekowali się wolontariusze z Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Piastowie oraz harcerze z Hufca Piastów. Ukoronowaniem spotkanie było tradycyjne odbicie dłoni na sercach. W niebo wypuszczono czerwone i niebieskie balony będące symbolem marzeń i radości uczestników.

Jeszcze długo będziemy wspominać to niezwykłe spotkanie i już teraz zapraszamy na jubileuszową, XV edycję KU DOBRU, która odbędzie się w przyszłym roku.

Źródło zdjęć:

http://www.piastow.pl/aktualnosci/spolecznosc/ku-dobru-2018#cnt

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.