Rodzinnie i z przesłaniem – miniony piknik w Pruszkowie

Za nami piknik rodzinny, który 23 września odbył się w Parku Sokoła w Pruszkowie. Wydarzenie zorganizowano pod hasłem: empatyczni@otwórz-oczy.pl, a jego przygotowanie było inicjatywą Powiatu Pruszkowskiego, Powiatowego Zespołu ds. Wdrażania Powiatowego Programu Przeciwdziałania Przemocy oraz Zespołu Ośrodków Wsparcia w Piastowie. W ramach kampanii przeciw przemocy piknik połączono z Marszem Błękitnej Wstążki. Piknik obfitował w atrakcje, jednak miało na celu przede wszystkim zwrócenie uwagi na problem przemocy w rodzinie.

Warto szukać pomocy

Twórcy pikniku poprzez jego zorganizowanie chcieli także zwrócić się do osób potrzebujących wsparcia z konkretną myślą przewodnią: że pomocy warto i trzeba szukać. Podczas wydarzenia przekazano informacje o instytucjach i placówkach działających na terenie powiatu, gdzie można uzyskać ratunek i poradę w kwestii wychodzenia z przemocy.

Uśmiechy na twarzach uczestników

Piknik w rodzinny w Pruszkowie pozwolił na połączenie przyjemnego z pożytecznym. W tym dniu, choć bez dwóch zdań najważniejsze, liczyło się nie tylko przesłanie dla osób doświadczających przemocy i obserwujących ją. Wsparcie tych działań organizatorzy umożliwili uczestnikom poprzez miłe spędzenie czasu z najbliższymi. Nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych, takich jak zjeżdżalnie, fotobudka, malowanie twarzy, popcorn czy wata cukrowa. Na scenie odbyły się występy artystyczne, zorganizowano także pokazy samoobrony, sportowe oraz interesujące warsztaty.

Piastów na pikniku

Mieszkańcy naszego miasta również wzięli udział w tym ważnym wydarzeniu. Reprezentowali nas  podopieczni Świetlicy Środowiskowo-Integracyjnej „Dom Jana Pawła II” oraz Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. W namiocie gminy Piastów można było znaleźć ciasteczka, kolorowanki czy zagadki rodzinne z gadżetami promującymi miasto. Uczestnicy zaprezentowali się także na scenie.

Bardzo dziękujemy wszystkim biorącym udział w pikniku i zaangażowanym w pomoc oraz propagowanie istotnych wartości.

Źródło zdjęć:

http://www.piastow.pl/aktualnosci/spolecznosc/empatyczni-otworz-oczy-pl#cnt

http://kultura.wpr24.pl/rodzinny-piknik-z-waznym-przeslaniem;34947.html

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.