Pozbądź się Gratów z Chaty! VI wymianka w Piastowie

Już pod koniec tego miesiąca kolejna edycja piastowskiej wymianki Graty z Chaty! Zadaniem tej niezwykle ważnej inicjatywy lokalnej jest zachęcenie społeczności do działań proekologicznych. Jak działa? To bardzo proste! Każdy, kto ma ochotę wymienić się niepotrzebnymi przedmiotami, może je przynieść do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Kiedy? 30 czerwca w godzinach 10.00–15.00. Czujesz, że czas na przedwakacyjne porządki? Nie może Cię zabraknąć!

Tak było podczas ostatniej edycji:

Nie takie znowu graty

Coś, co w Twoim domu jest zbędne, może przydać się komuś innemu. Dlatego zanim to wyrzucisz (oczywiście uwzględniając zasady segregacji odpadów) – przemyśl sprawę dwa razy. Masz sporo takich przedmiotów? Spakuj je wszystkie i przyjdź na wymiankę! Możesz przynieść:

* ubrania (dla dzieci i dorosłych) – bez butów i rzeczy osobistych oraz ubrań zimowych,
* zabawki,
* małe AGD,
* elektronikę,
* biżuterię,
* płyty CD i DVD,
* różnego rodzaju akcesoria,
* bibeloty,
* art. papiernicze (niepotrzebne długopisy, niewypisany zeszyt, połowa farb, bloku itd.).

Ważne, żeby wszystkie rzeczy były czyste i schludne. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do nieprzyjęcia przedmiotów brudnych, popsutych, o nieładnym zapachu. Proszą także o nieprzynoszenie rzeczy osobistych, takich jak bielizna, grzebienie i tym podobne.

… I wszyscy zadowoleni!

Zasady wymianki są następujące: za przyniesione rzeczy z danej kategorii otrzymuje się bileciki. Na przykład za 5 sztuk ubrań, 3 sztuki zabawek i 1 bibelot przysługuje 5 bilecików na ubrania, 3 na zabawki i 1 na bibelot. Obowiązuje zasada „Ile przyniesiesz, tyle możesz wynieść”. Masz ochotę przygarnąć ubrania, mimo że sam przyniosłeś tylko biżuterię? Żaden problem! Bileciki zostaną wymienione na inną kategorię w stosunku 2:1. Wstęp jest całkowicie darmowy. To jednak nie wszystko! Podczas spotkania będzie można także… adoptować roślinkę! Masz w domu takie, których już nie chcesz, ciężko Ci je pielęgnować, a może chcesz się podzielić szczepkami kwiatków? Świetnie się składa – przynieś je i wymień na nową roślinkę.

Zależy Ci na ekologii? Nie może Cię zabraknąć! Pamiętaj: wymianka już 30 czerwca w MOSiRze.

Źródło zdjęć:

https://www.facebook.com/gratyzchatypiastow/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.