Pół wieku razem! Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznane Piastowianom

To była uroczystość! 22 czerwca siedem szczęśliwych par małżeńskich z Piastowa otrzymało Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, nadany przez Prezydenta RP. To nagroda dla małżeństw, które mogą pochwalić się ponad 50-letnim stażem. Odznaczenia wręczył Burmistrz Miasta Piastowa Grzegorz Szuplewski wraz z Przewodniczącą Rady Miejskiej w Piastowie Agatą Korczak, Wiceprzewodniczącym Rady Kazimierzem Dymkiem oraz Kierownikiem USC Ewą Soroką.

Szczęśliwi małżonkowie

Wśród wyróżnionych par znaleźli się Państwo:

– Teresa i Zbigniew Glegolscy,

– Teresa i Janusz Godlewscy,

– Maria i Stanisław Górscy,

– Halina i Stanisław Konarzewscy,

– Maria i Henryk Popiołkowie,

– Marianna i Tadeusz Żakowscy.

Spotkanie z okazji przyznania medali odbyło się w sali obrad Rady Miejskiej. Umilił je występ muzyczny Bogumiły i Denisa Ostrovnoi, który porwał zgromadzonych do tańca. Na uczestników spotkania czekał także słodki poczęstunek. Szczęśliwym jubilatom towarzyszyli najbliżsi.

Wzór do naśladowania

Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie zgodnie z ustawą z 1992 r. o orderach i odznaczeniach przyznawany jest parom, które przeżyły co najmniej 50 lat w jednym związku małżeńskim. Z inicjatywą przyznania go mogą wystąpić do Urzędu Stanu Cywilnego ze względu na miejsce stałego pobytu małżeństwa sami jubilaci lub ich bliscy.

Serdecznie gratulujemy odznaczonym małżonkom. Związki o tak długim stażu to prawdziwy wzór do naśladowania dla obecnych małżeństw, a także inspiracja dla młodych i przyszłych par. Cieszymy się, że wyjątkowi jubilaci są mieszkańcami naszego miasta. Składamy im serdeczne życzenia dalszego szczęścia we wspólnym życiu oraz wielu kolejnych jubileuszy!

 

Źródło zdjęć:

http://www.piastow.pl/aktualnosci/spolecznosc/jubileusz-par-malzenskich#cnt

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.