Nowy dom dla 37 piastowskich rodzin

Niedawno zakończyły się prace budowlane przy zbiegu ulic Żbikowskiej i Sułkowskiego. Stanęły w tym miejscu nowe domy komunalne, w których łącznie znalazło się 37 mieszkań. W nieodległej przyszłości będą one mogły przyjąć nowych mieszkańców – procedura związana z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie jest już w toku. Nie można jednak na razie mówić o dokładnych datach.

Wygodnie i bezpiecznie

Inwestycja objęła trzy budynki. W domu A znalazło się 18 mieszkań o powierzchni 48 m2, a w domu B – 15 mieszkań o metrażu 43 m2. Dodatkowo w budynku C umiejscowiono dwa mieszkania dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. To lokale znajdujące się na parterze, posiadające wszelkie udogodnienia dla niepełnosprawnych. Ich powierzchnia obejmuje 58 m2. Duże łazienki w tych mieszkaniach mają odpowiednie usprawnienia, a drzwi do pomieszczeń – szerokość pozwalającą na swobodne przemieszczanie się na wózkach. Część mieszkań obejmuje pokój z aneksem kuchennym, drugi pokój i łazienkę, część wyposażona jest dodatkowo o jeszcze jeden pokój.

Dobre miejsce do życia

Przyszli mieszkańcy piastowskiej inwestycji będą mogli korzystać nie tylko z komfortowych i bezpiecznych lokali, ale także z innych udogodnień. W pobliżu budynków znalazł się ogrodzony plac zabaw dla dzieci, nie zabrakło także stojaków na rowery, miejsc parkingowych oraz nowych chodników i ławek. Pomiędzy nimi posadzono zieleń, którą w pełnej krasie będzie można zobaczyć na wiosnę. Do każdego z mieszkań w dwukondygnacyjnych budynkach prowadzi osobne wejście. W blokach zamontowano centralne ogrzewanie wraz z węzłem ciepła.

To nie koniec zmian

37 mieszkań to tylko jeden z punktów na liście nowych realizacji w piastowskich zasobach komunalnych. Na przyszły rok przewidziano rewitalizację i termomodernizację 11 wielorodzinnych budynków mieszkalnych. Prace mają się odbyć do końca czerwca 2020 roku. Wyremontowane i wymienione zostaną m.in. fundamenty, dachy, instalacje elektryczne, wodne i gazowe czy drzwi i okna. Dzięki tym inwestycjom najbardziej potrzebujące piastowskie rodziny zyskają dużo lepsze warunki mieszkaniowe.

Źródło zdjęć:

http://www.piastow.pl/aktualnosci-specjalne-slider/nowe-domy-komunalne#content

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.