Jedyny taki projekt. Poza Horyzonty 2018

Za nami rejs pełen atrakcji. W dniach 29.06–1.07 podopieczni Świetlicy Środowiskowo-Integracyjnej w Piastowie już po raz szósty wypłynęli Poza Horyzonty. Ten niezwykły projekt żeglarski ma swoje zwieńczenie każdego roku na początku wakacji i jest efektem pieczołowitych przygotowań, które trwają przez pozostałe miesiące. Wyjątkowy rejs pod żaglami jest przygotowywany we współpracy ze Stowarzyszeniem „Możesz”. Przed wyjazdem mają miejsce lekcje żeglarstwa, spotkania z kapitanami – wszystko po to, by Świetliki miały świadomość, że osiągnięcie celu zawsze jest poprzedzone pracą i wieloma staraniami.

Początek lata pod żaglami  

Tegoroczny wyjazd miał miejsce na przełomie czerwca i lipca i powrócił do swoich korzeni. Projekt „Poza Horyzonty” rozpoczynał się od dwóch obozów nad Jeziorem Zegrzyńskim i w tym roku znów odbył się w tym miejscu. Poprzednio wychowankowie wraz z opiekunami wybrali się aż na Mazury, jednak ta edycja miała szczególny charakter: dorosło nowe pokolenie Świetlików. Z tego powodu na pokładzie znalazło się aż 20 podopiecznych. Część z nich jeszcze nigdy nie żeglowała, część miała już za sobą żeglarskie doświadczenia. Cała wesoła ekipa zamieszkała w „Przystani przy Starym Moście” w Zegrzu Południowym.

Niezapomniane chwile

Choć rejs odbył się na początku lata, pogoda była w kratkę. Raz porywisty wiatr, raz palące słońce. Młodzi żeglarze nie mieli jednak powodów do narzekań! Dzięki całemu spektrum warunków atmosferycznych mogli wypróbować swoje umiejętności. Silny wiatr spowodował mocne przechyły, które wywołały wiele emocji. Po dniach wypełnionych wrażeniami można było odpocząć nad ogniskiem i pobawić się przy dźwiękach szantów. To były niezapomniane chwile!

 

Ten szczególny wyjazd nie odbyłby się, gdyby nie pomoc wielu osób. Serdeczne podziękowania organizatorzy kierują do AZS Warszawa, który nieodpłatnie wypożyczył jachty, do kapitanów z Mariway Sailing Club oraz do Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Piastowie, która zadbała o wsparcie finansowe projektu.

Źródło zdjęć:

http://www.piastow.pl/aktualnosci/organizacje/poza-horyzonty-2018#cnt

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.