Inspiracja i natchnienie. Rozmawiamy o sztuce

Spotkanie z cyklu „Porozmawiajmy o sztuce… ” w Miejskim Ośrodku Kultury w Piastowie miało miejsce już po raz siódmy. Odbyło się w sobotę 12 maja. Jak za każdym razem dostarczyło uczestnikom wielu wrażeń, zachęciło do przemyśleń, a przede wszystkim pozwoliło wspaniale spędzić majowy wieczór. Tym razem motyw przewodni wydarzenia stanowiły inspiracja i natchnienie, bez których żadne dzieło sztuki nie mogłoby zaistnieć.

Muzyczna uczta… i nie tylko

Bogaty program artystyczny obejmował przede wszystkim atrakcje muzyczne, ale to nie jedyne, co dla zgromadzonych w MOKu przygotowali organizatorzy. Na widownię czekały występy wokalne, chóralne i recytatorskie, a także prezentacja audiowizualna. Większość wykonawców to mieszkańcy naszego miasta oraz okolic, m. in. członkowie Chóru Kameralnego Powidoki czy uczniowie piastowskiego Gimnazjum nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 4 w Piastowie.

Młodzi utalentowani

W spotkaniu z cyklu już po raz kolejny wzięła udział wokalistka i studentka dyrygentury na Akademii Muzycznej im. Ignacego Paderewskiego w Poznaniu – Emilia Ziegler. Wykonała dwa utwory z własnego repertuaru. Swoją obecnością uświetnił wydarzenie także utalentowany pianista, Jakub Włoszczak, który jest studentem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Młody muzyk wykonał Balladę g-moll op. 23 Chopina, a także Uwerturę francuską J. S. Bacha. Cieszymy się, że podobne wydarzenia mają miejsce w Piastowie. Jesteśmy pewni, że i ostatnie z nich, i wszystkie poprzednie były dla uczestników źródłem wielu inspiracji oraz natchnienia.

Źródło zdjęć:

http://www.piastow.pl/aktualnosci/kultura-i-sport/kultura/inspiracja-i-natchnienie#cnt

http://www.mokpiastow.pl/index.php/545-porozmawiajmy-o-sztuce-inspiracja-i-natchnienie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.