Dni Piastowa 2018. Działo się!

W tym roku już po raz XXI odbyło się święto naszego miasta – Dni Piastowa. Tegoroczna impreza, którą zorganizowano w dniach 2–5 maja, miała jednak szczególną formę, ponieważ została ona połączona z obchodami 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach zaborów. Ten wyjątkowy jubileusz miał wpływ na charakter wydarzeń towarzyszących obchodom. Oprócz standardowych atrakcji muzycznych oraz rozrywek organizatorzy zaplanowali mszę świętą w intencji Ojczyzny, grę miejską „Dni Niepodległej” czy Bieg Konstytucji 3 maja wpisujący się w cykl Grand Prix Piastowskich Biegów Historycznych 2018, upamiętniających odzyskanie przez Polskę niepodległości.

Dni radości i zabawy

Cztery dni obchodów tegorocznych Dni Piastowa dosłownie obfitowały w atrakcje. W skład bogatego programu wchodziły wydarzenia, pośród których każdy mógł znaleźć dla siebie coś interesującego. Rozegrano turnieje sportowe: siatkówki plażowej i koszykówki ulicznej, które cieszyły się ogromną popularnością – frekwencja przerosła oczekiwania organizatorów! Nie zabrakło także niespodzianek dla dzieci: czekały na nie liczne konkursy, dmuchane zabawki, tor z minigokartami i wiele, wiele innych. Niezwykły entuzjazm wywołały zwłaszcza zawody na ergometrze wioślarskim, które przeprowadził Kajetan Broniewski, brązowy medalista olimpijski w wioślarstwie z Barcelony, medalista Mistrzostw Świata i wielokrotny Mistrz Polski. Startowali zarówno dorośli, jak i dzieci.

Muzyczna uczta

Piastowska scena muzyczna nie zawiodła melomanów. Gwoździem programu czterech dni obchodów był występ Raya Wilsona, byłego frontmana legendarnego zespołu Genesis. Wokalista i gitarzysta wykonał oryginalne utwory słynnej grupy oraz własne późniejsze kompozycje. Swoją obecnością Dni Piastowa uświetnili również wokalista Marco Bocchino oraz zespoły Marriage Band, a także prawdziwe gwiazdy polskiej sceny disco-polo: Afterparty, Piękni i Młodzi, Playboys oraz D-Bomb. 5 maja w MOK odbył się również koncert młodych talentów w ramach Piastowskiego Maja Muzycznego. Jak widać – atrakcji nie brakowało! Pogoda była piękna, humory dopisały, uśmiechy nie schodziły z twarzy uczestników. Już teraz zapraszamy na przyszłoroczne Dni Piastowa, których sami nie możemy się doczekać!

Źródło zdjęć:

http://www.mocnestrony.com.pl/dni-piastowa-2018-04e0-a151.html#

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.