Dni Piastowa 2019

Dni Piastowa nadchodzą wielkimi krokami! Jak co roku święto naszego miasta obchodzimy w majówkę. I jak co roku, tak również w tym nie zabraknie atrakcji. Na Dniach Piastowa znajdą coś dla siebie duzi i mali, miłośnicy dobrej muzyki i sportu, fani ciekawej lektury czy pysznego jedzenia. Przedstawiamy program i już teraz serdecznie zapraszamy.

Święto pełne wrażeń

2 MAJA

Obchody tegorocznych Dni Piastowa rozpoczniemy 2 maja. Poranną energię wykorzystamy na aktywność fizyczną – od 10.00 na Stadionie Miejskim przy Al. Tysiąclecia 1 będą czekać liczne atrakcje sportowe. Laserowy paintball, przejażdżka po torze kartingowym, suche wiosła z Kajetanem Broniewskim, siatkówka plażowa, a może ścianka wspinaczkowa? Każdy, kto lubi ruch, z całą pewnością wybierze dla siebie coś ciekawego. Zagramy także tradycyjny już turniej siatkówki ulicznej.

O 14.00 rozpocznie się Bieg Konstytucji 3 maja. Najpierw pobiegną dzieci i młodzież, a po nich, o 15.00, biegacze wystartują w kategorii OPEN. Na Kortach Tenisowych Piastowskiego Towarzystwa Tenisa i Bocce dzieci będą miały okazję spróbować swoich sił w tych dwóch sportach.

Następnie zapraszamy na koncerty – gwiazdy zagrają w następujących godzinach:

17.00 – Dagmara

18.00 – Artez

19.00 – Electric Girls

20.30 – SŁAWOMIR

3 MAJA

Święto Konstytucji 3 maja zaczniemy o 10.00 mszą św. za Ojczyznę. Po niej odbędzie się koncert okolicznościowy. O 12.30 na terenie wokół MOKu i w parku im. Marii Stypułkowskiej-Chojeckiej „Kamy” rozpoczną się atrakcje. W grze miejskiej „Poznaj grając, graj poznając” będziemy mieli okazję lepiej poznać historię Piastowa. Oprócz tego na Piastowian czekać będą piknik historyczno-edukacyjny, wystawa prac klubu plastyka Walor czy kiermasze.

Na placu OSP zabawę zaczniemy o 14.00. Program jest następujący:

14.00 – Ogólnopolski Festiwal Baniek Mydlanych

16.00 – Występy dzieci z piastowskich przedszkoli, szkół i MOK oraz Kacpra Goudy

19.00 – PARNAS BRASS BAND

20.00 – THE ANIMALS and Friends

4 MAJA

Święto Piastowa trwać będzie jeszcze 4 maja, a na placu OSP odbędą się koncerty na zakończenie obchodów:

18.00 – Prywatna Galaktyka

19.00 – Baciary

Sportowy finisz

Od 8 do 12 maja zapraszamy jeszcze na rozgrywki sportowe: w koszykówkę, tenis i bocce.

Więcej informacji o wybranych wydarzeniach jest dostępnych na stronie Miasta Piastowa w zakładce kalendarium.

Serdecznie zachęcamy do udziału w obchodach Dni Piastowa.

Źródło grafiki:

http://www.piastow.pl/aktualnosci-specjalne-slider/zapraszamy-na-dni-piastowa#content

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.